Sjokoladekake til dessertbordet: Sjokoladekake i rundform

Saftig sjokoladekake i rundform som tar seg godt ut på kakefa­tet og er veldig (veldig!) enkel å lage.

Tekst: Oppskrift fra Hjemmet, Story House Egmont Foto: Tine.no / Synnøve Dreyer / Unsplash
Annonse
Feras_Artikkel_Start_Mondaine_1

Sjokoladekake i rundform – dette trenger du

Ca. 10 biter
200 g smør
100 g mørk sjo­ko­la­de
2 egg
1,5 dl suk­ker
2 dl hve­te­mel
2 ts ba­ke­pul­ver
1 ss smør
2 ts va­nil­je­suk­ker

GLASUR:
2 ss kaf­fe­pul­ver
1 ss vann
50 g smør
100 g mørk sjo­ko­la­de

PYNT:
Kakestrøssel eller
3 ss finhakket sjo­ko­la­de

Fremgangsmåte:

  1. La smør og sjo­ko­la­de smel­te over vann­bad, eller i en kje­le ved lav tem­pe­ra­tur. Rør for­sik­tig. Pisk egg og suk­ker til en luf­tig eg­ge­­dosis. Bland i den smel­te­de sjo­ko­la­de­blandin­gen. Bland mel, ba­ke­pul­ver og va­nil­je­suk­ker og rør i blan­din­gen, litt om gan­gen.
  2. Smelt 1 ss smø­r og pens­le en rand­for­m på 1,5 liter med det. For­del rø­ren i for­men og stek ka­ken i ned­re del av ov­nen ved 175 grader i ca. 40 minutter. Av­kjøl ka­ken i ca. 20 minutter.
  3. Løs opp ­kaf­fepulveret i litt ko­ken­de van­n. Ha i smør og sjo­ko­la­de, og la det smelte ved svak var­me. For­del blan­din­gen over hele ka­ken, og dryss over fin­hak­kede sjo­ko­la­debiter eller kake­strøs­sel.

Oppskrift hentet fra Hjemmet, Story House Egmont.

Ustøttet nettleser

Vi har oppdaget at du kan bruke en utdatert nettleser som ikke er kompatibel med nettstedet vårt. Bruk et av disse alternativene for å forbedre opplevelsen din: